• Hotel Kamei
  • Ubytovanie, Turistika, Hotel Kamei, Hotel slovensko
  • Sluzby, Bar, Tenisove kurty, Rybacka, Polovacka
  • Wellness, Hotel Kamei, Sauna, Bazen, Rekreacia
  • Cennik, Hotel Kamei, Lyzovanie, Jazda na koni
  • Fotogaleria, Drevene kostoliky, Zemplin, Vychodne karpaty
hotel Kamei, hotel Slovensko, wellness, sauna, bazen, lacne ubytovanie
Rýchly kontakt
Telefón: +421 905 729 055
E-mail: recepcia@kamei.sk
Adresa: Hotel Kamei, Sninské rybníky, Rybnická 2709
 069 01 Snina
Exkurzia - Prales spieva
Kontakt, Hotel Kamei, Hotel Slovensko

  Prales spieva


Poldňová exkurzia za tajomstvami jedinečných druhov vtákov karpatských pralesov s odborným lektorom

Zažite symfóniu pralesa v podaní lesného vtáčieho zboru. Jeho najlepšie spevácke vystúpenie sa dá zažiť iba v skutočnom lese, pretože nie je les ako les a iba v skorých ranných alebo podvečerných hodinách, kedy je intenzita spevu vysoká.
Spoznajte tajomstvá a zaujímavosti z vtáčieho sveta. Dozviete sa napríklad, prečo ďateľ nedostane otras mozgu aj keď ďobe do stromov celý deň alebo prečo si sova nevykrúti hlavu aj keď ju dokáže otočiť o 270 stupňov.

Naučte sa rozpoznávať základné druhy vtákov podľa ich charakteristického spevu a jedinečných zvukov. Spoznajte ich podľa peria a hniezd, ktoré si stavajú. Pozorujte ich v ich prirodzenom prostredí a naučte sa viac o ich živote, správaní a dôležitosti vzťahov, ktoré spolu s ďalšími druhmi v prírode vytvárajú.

Zavedieme vás do prírodnej rezervácie Udava v Národnom parku Poloniny. Porozprávame vám o tomto jedinečnom území, o zvieratách ktoré tu stále žijú, o rieke ktorá tu pramení a o prírodných procesoch, ktoré tu nerušene prebiehajú.

Ak budeme mať šťastie, možno uvidíme vzácneho orla krikľavého alebo bociana čierneho, stopy vlka či medveďa. Ukážeme vám veľkolepé vodné hrady a priehrady, ktoré si stavia bobor na horských potokoch a povieme si aký majú význam pre krajinu.

Naša trasa začne nad obcou Osadné a povedie priamo cez jedľovo-bukový prales do Poľska. Na krátko sa zastavíme aj na poľskej chate Balnica. Trasa bude iba mierne náročná (s prevýšením 285 m) a povedie lesným terénom v miernom stúpaní. Jej celková dĺžka bude zhruba 10 km.

Na trase si spravíme viacero zastávok s odborným výkladom. Naším lektorom bude ornitológ Slavomír Senk, ktorého špecializáciou sú hlavne dravce a sovy. Na každom kroku budeme pozorovať a poznávať prírodu. Pohybovať sa budeme v pohodovom tempe a po ceste si urobíme aj jednu dlhšiu prestávku na občerstvenie.

Vybrať si môžete dopoludňajšiu exkurziu, ktorú začíname veľmi skoro ráno alebo popoludňajšiu, ktorú končíme neskoro večer. Najlepšie podmienky pre spoznávanie vtáčích druhov podľa ich zvukových prejavov sú totiž v skorých ranných alebo podvečerných hodinách.


Dopoludňajšia exkurzia

Termín: kedykoľvek od mája do konca júna na základe rezervácie.
Odchod: o 5:00 hod. spoločne mikrobusom spred hotela. Skorý odchod je nevyhnutný, aby sme stihli spev vtákov, ktorý je ráno najintenzívnejší.
Návrat: o 12:30 hod. po zhruba 6 hodinách strávených v lese.
Strava: v prípade, že máte na hoteli objednané raňajky, dostanete na cestu balíček s jedlom. Ďalšia možnosť občerstvenia bude na chate Balnica (na vlastné náklady, platiť sa dá v eurách).


Popoludňajšia exkurzia

Termín: kedykoľvek od mája do konca júna na základe rezervácie.
Odchod: o 15:00 hod. spoločne mikrobusom spred hotela.
Návrat: o 22:30 hod. po zhruba 6 hodinách strávených v lese. Neskorý návrat je prispôsobený večernej intenzívnej aktivite niektorých druhov.
Strava: v prípade, že máte na hoteli objednanú večeru, dostanete na cestu balíček s jedlom. Ďalšia možnosť občerstvenia bude na chate Balnica (na vlastné náklady, platiť sa dá v eurách).


Ďalšie informácie

Počet účastníkov: max. 7 osôb vo veku od 10 rokov.
Cena: celková cena exkurzie je 120 €. Cena pre jednotlivca bude závisieť od celkového počtu účastníkov. V cene sú zahrnuté náklady na organizáciu exkurzie, odborného lektora, zapožičanie ďalekohľadu, dopravu a poskytnutie vzdelávacieho materiálu. V cene nie je zahrnuté poistenie.
Jazyk: slovenský alebo anglický.
Dobrá rada: odporúčame vám zobrať si pevnú obuv, pršiplášť alebo dáždnik, vodu na pitie, desiatu, resp. olovrant a doklad totožnosti. Neodporúčame vám brať si so sebou na exkurziu psov.
Náhradný plán: v prípade nepriaznivého počasia (silného dažďa) je možnosť využiť náhradný vzdelávací program alebo presunúť exkurziu na iný termín.
Viac informácií a rezervácia: účasť je potrebné rezervovať vopred na čísle 0907 239 447.

Organizátor a odborný garant: Aevis n.o.

Partneri: Nadácia Aevis a Frankfurtská zoologická spoločnosť
Exkurzia je súčasťou vzdelávacích aktivít zameraných na podporu ochrany divokej prírody a rozvoja prírodného turizmu.

info@aevis.org
www.aevis.org


Novinky

Nie sú zadané žiadne novinky

Zobraziť všetky novinkyDenné menu

Pondelok

0,33 l Karfiolová so zeleninou a ryžou
130 g Kuracie soté so šampiňónmi a zeleninou 7
240 g Dusená ryža

Cena: 6,50 €

Zobraziť celý týždeň