• Hotel Kamei
  • Ubytovanie, Turistika, Hotel Kamei, Hotel slovensko
  • Sluzby, Bar, Tenisove kurty, Rybacka, Polovacka
  • Wellness, Hotel Kamei, Sauna, Bazen, Rekreacia
  • Cennik, Hotel Kamei, Lyzovanie, Jazda na koni
  • Fotogaleria, Drevene kostoliky, Zemplin, Vychodne karpaty
hotel Kamei, hotel Slovensko, wellness, sauna, bazen, lacne ubytovanie
Rýchly kontakt
Telefón: +421 905 729 055
E-mail: recepcia@kamei.sk
Adresa: Hotel Kamei, Sninské rybníky, Rybnická 2709
 069 01 Snina
Exkurzia - Prales spieva
Kontakt, Hotel Kamei, Hotel Slovensko

  Pohorie Vihorlat a Sninský kameň


Vihorlatské vrchy (Vihorlat) sú pohorím sopečného pôvodu, ktoré sa rozprestierajú na východe Slovenska a čiastočne na západe Ukrajiny. Na jeho území sa nachádza Chránená krajinná oblasť Vihorlat a taktiež územie Vihorlatský prales, ktoré boli v roku 2007 zapísané do zoznamu Svetového prírodného dedičstva UNESCO v kategórii Karpatské bukové pralesy a staré bukové lesy Nemecka. Dôvodom boli zachovalé bukové pralesy s vyše 240 ročnými exemplármi.

Sninský kameň - táto prírodná pamiatka patrí k najkrajším prírodným útvarom v celej oblasti pohoria Vihorlat. Rozprestiera sa na ploche 5,59 ha, z toho skalné plošiny zaberajú 1,62 ha. Má 1005 m n. m.

Sninský kameň zo Sninských rybníkov – lesnou cestou pod starú zjazdovku – žltou cyklotrasou a bývalou úzkokoľajkou – Nad lúkami – Zemplínske Hámre, kameňolom – sedlo Tri tably – Jedlinka – Malé Morské oko – kaštielik Morské oko – Rybárka – sedlo Tri tably – Sninský kameň – Rovienka – pod Umretým (pri Umartom) – Sninské rybníky

Trasa na Sninský kameň zo Zemplínskych Hámrov je mierne náročná, zvládnu ju aj deti, či postarší turisti. Výhodou je, že máte na výber vrátiť sa po tej istej trase, alebo urobiť okruh, ktorý vás privedie na časť Hámorského náučného chodníka a túru ukončí tam, kde ste začali. Túra trvá asi 4 hodiny, v rámci ktorých sa stihnete i kochať výhľadmi, fotografovať, či dobiť energiu. Zdoláte 8,3 km s prevýšením 596 metrov.
Novinky

Nie sú zadané žiadne novinky

Zobraziť všetky novinkyDenné menu

Pondelok

0,33 l Karfiolová so zeleninou a ryžou
130 g Kuracie soté so šampiňónmi a zeleninou 7
240 g Dusená ryža

Cena: 6,50 €

Zobraziť celý týždeň